...

Szkolenie dla celników | ZPEUIC

Szkolenie w placówkach Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego

3 i 4 października 2017 to były trzy intensywne szkolenia w placówkach Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Na temat oceny autentyczności palet UIC-EUR dyskutowaliśmy w Białej Podlskiej, w Dorohusku i w Tomaszowie Lubelskim. Jak za każdym razem spora dawka wiedzy trafiła bezpośrednio do funkcjonariuszy kontrolujących przewożone przez nasze wschodnie granice towary. W sumie przeszkolonych zostało aż 55 funkcjonariuszy!
Szkolenie prowadził Pan Adam Paciorek.

Szkolenie dla celników z identyfikacji europalet

Szkolenie może być prowadzone przez specjalistów w dziedzinie logistyki i handlu międzynarodowego, którzy posiadają doświadczenie w pracy z europaletami i związanych z nimi procedurami celno-administracyjnymi. Podczas szkolenia celnicy mogą zdobyć wiedzę na temat wymagań dotyczących europalet w handlu międzynarodowym oraz umiejętności identyfikacji i klasyfikacji europalet. W ten sposób będą mogli wykrywać nieprawidłowości związane z użyciem nieodpowiednich palet lub ich uszkodzeniami, co pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa towarów oraz przyspieszy proces transportowy. Szkolenie dla celników z identyfikacji europalet może obejmować kilka tematów, takich jak:

Wpływ szkoleń służb Celno-Skarbowych

Szkolenia celników z identyfikacji europalet są bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa towarów oraz poprawnego funkcjonowania międzynarodowego handlu. Dają one wiele korzyści, takich jak: