...

Półpaleta EUR-6 – Wymiary oraz specyfikacja

Spis treści

Co to są półpalety i kiedy są stosowane

Półpalety EUR-6, zwane także półpaletami / półeuropaletami, są niezastąpionym elementem w dzisiejszych łańcuchach dostaw i magazynowaniu. Te kompaktowe, lecz wyjątkowo funkcjonalne nośniki są nie tylko praktyczne, ale także efektywne z punktu widzenia logistyki. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej półpaletom EUR-6 aby zrozumieć, dlaczego są one kluczowym elementem w optymalizacji procesów magazynowych.

Półpalety są stosowane szczególnie w branży detalicznej do ekspozycji towarów w sklepach, co ułatwia poruszanie się klientów oraz pracowników. Półpalety EUR-6 są stosowane także w branży spożywczej oraz przemyśle elektronicznym, najczęściej do transportu drobnych części elektronicznych.

Wymiary oraz specyfikacja półpalety

Półpaleta EUR-6 jest połową standardowej europalety, często określanej jako półeuropaleta. Mają one wymiary 800 mm x 600 mm, co stanowi połowę rozmiaru tradycyjnej europalety, wysokość półpalety to 144 mm oraz posiada nośność 750 kg. Szczegółowa specyfikacja półpalety EUR-6.

Ich konstrukcja sprawia, że są doskonałym wyborem dla produktów o mniejszych gabarytach lub tam, gdzie przestrzeń w magazynie jest ograniczona. 

Pomimo zmniejszonego o połowę rozmiaru w stosunku do palety EUR-1, ta półpaleta w odróżnieniu od innych zachowuje swoją funkcjonalność. Jej konstrukcja umożliwia stosowanie do przemieszczania i manewrowania standardowych ręcznych wózków paletowych – tzw. „paleciaków”.

Półpalety EUR-6 stanowią niezastąpiony element w dzisiejszych procesach logistycznych, przyczyniając się do optymalizacji magazynowania i dystrybucji. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że są one niezbędne w wielu branżach. Dla firm zależnych od skutecznej logistyki, inwestycja w półpalety EUR-6 może przynieść liczne korzyści, włączając w to lepszą wydajność, oszczędność czasu i pieniędzy. Półpalety EUR-6 produkowane są zgodnie z restrykcyjnymi wymogami, gwarantującymi najwyższą jakość.

Zalety półpalet drewnianych

  • Oszczędność przestrzeni: Jedną z głównych zalet półpalety EUR-6 jest ich mniejszy rozmiar, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Dzięki temu można przechowywać więcej towarów na tej samej powierzchni.
  • Uniwersalność: Półpalety EUR-6 są szeroko stosowane w różnych branżach, od spożywczej po elektronikę, dzięki swojej wszechstronności i elastyczności.
  • Zgodność z normami: Półpalety EUR-6 spełniają rygorystyczne normy i standardy, co sprawia, że są one w pełni wymienne, akceptowane i stosowane w międzynarodowych łańcuchach dostaw.
  • Łatwość transportu: Ich mniejszy rozmiar sprawia, że są łatwiejsze do manipulacji i transportu, zarówno wewnątrz magazynu, jak i podczas dystrybucji.
Picture of Adam Paciorek
Adam Paciorek

Dyrektor Techniczny ZPEUIC z wykształcenia i zamiłowania leśnik, drzewiarz i przyrodnik; nauka w Technikum Leśnym w Tucholi i SGGW Warszawa – uzyskany tytuł inżyniera leśnictwa; 28 lat pracy zawodowej, z czego ostatnie 15 lat na stanowisku Inspektor ds. kontroli europalet w SGS Polska Sp. z o.o.; wcześniej na stanowiskach: Kupiec surowca drzewnego w Pfleiderer Grajewo, Kierownik w Tartaku – ZTS J.Jacyno, a na początku kariery 8 lat pracy w Lasach Państwowych na stanowiskach podleśniczy i Specjalista. Zainteresowania: fotografia, podróże, żeglarstwo i strzelectwo.