...

Zmiany organizacyjne – ZPEUIC

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków ZPEUIC

Czas upływa i wszystko dookoła wciąż się zmienia… Nasze stowarzyszenie funkcjonuje już od ponad 5 lat, członków i pracy wciąż przybywa, więc i struktury się rozrastają. Od dłuższego czasu mamy już stałą siedzibę i biuro w Ząbkach k/Warszawy, które zostaje teraz otwarte i będzie niemal na stałe czynne. Od 2 listopada – 3 dni w tygodniu w godzinach 9.00 – 16.00 biuro będzie fizycznie otwarte dla interesantów. Oczywiście dostępne na naszej stronie telefon i skrzynka mailowa obsługiwane są bez przerwy i na bieżąco.

To jednak nie wszystko. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków ZPEUIC, które odbyło się 1 października br. większością głosów obecnych uczestników podjęło szereg przełomowych decyzji.

  • Skorygowany został Statut ZPEUIC, który jak wykazano zawierał pewne nieścisłości i w niektórych miejscach mógł być dwuznaczny. Oczekujemy teraz na jego akceptację przez KRS i kiedy tylko takowa nastąpi Statut w nowej odsłonie zostanie udostępniony na naszej stronie w zakładce
    Nasz Związek / Statut.
  • Kolejną ważną sprawą było uzupełninie składu Zarządu po ostatniej dymisji Skarbnika. Cały skład Zarządu został większością głosów na nowo zaakceptowany przez członków ZPEUIC – z kadencją do końca roku 2022*. W zakładce Nasz Związek / Zarząd przedstawiamy osoby, którym zaufała większość członków i powierzyła prowadzenie Związku Producentów Europalet UIC.
  • Nowością i długo oczekiwaną decyzją jest upoważnienie Zarządu do powołania stanowiska
    i zatrudnienia Dyrektora Technicznego – osoby, która poza „obsadą” biura w Ząbkach będzie odpowiedzialna za sprawy organizacyjne, promocję i reklamę palet UIC EUR, w tym też aktywność        w zasobach internetowych. Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy poznamy osobę zatrudnioną na tym stanowisku oraz zauważymy i odczujemy pozytywne zmiany.

*- w rzeczywistości zgodnie z zapisami Statutu, kadencja Zarządu jest niejako przedłużana / trwa do momentu najbliższego Walnego Zgromadzenia po zakończeniu roku rozliczeniowego